Anal fissür tedavisi ve anal dilatasyon

anal-fissur-tedavisi-botox-ameliyati-ankara (4)

Anal fissür tedavisi ve anal dilatasyon – Anal kanal basıncının artması ve yırtılır tarzda ağrının oluşturduğu kas spazmına neden olan sorun anal fissürlerin kronik problemlerindendir. Yüksek olan basıncın normale çekilmesi tedavinin esasını oluşturur.

Bu amaçla uygun olan tedavi yöntemine karar vermek gerekir, bu yöntemler ameliyat veya Botox injeksiyonu ile aşırı kasılan (kasın) fibrotik(İAS’nin- iç anal sfinkter kasının) kesilmesi, kas spazmının azalmasına neden olan gliseril trinintat gibi kremlerdir.

Tıp tarihinde kullanılmış olan yöntemlerden bir tanesi kasılmanın (sıklığın) giderilmesi için genel anestezi ile kanalın çepeçevre zorlanması ve genişletilmesi, dilatasyonudur. Ne kadar dilatasyon yaptığınızı ya da yapacağınızı ayarlayamadığınız, standart bir yöntem olmadığı için yeri modern tedavi yöntemleri içinde değildir. Gaz/gaita kaçağının %30 oranında sonuçlanabildiği bildirilmiştir. Bizim uygulamadığımız ve uygulamasını kesinlikle önermediğimiz bu yöntem modern tedavi guideline/rehberlerinde yer almaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>