Makat Çatlağı (Anal Fissür) tedavisi ve ameliyatı

anal-fissur-tedavisi-botox-ameliyati-ankara (4)

Anal fissür, bilindiği üzere proktolojinin tipik bir hastalığıdır. Yani anorektal hastalıklar bilimi kapsamında yer alan bir hastalıktır (hemoroid gibi, anal apse, fistüller, anal inkontinans gibi). Dolayısıyla anal fissür olduğunu düşünen, daha doğrusu herhangi bir anal hastalığı olan kişinin, proktoloji merkezi olan bir hastaneye veya proktoloji uzmanı olan bir kişiye, en azından anorektal hastalıklarla ilgilenen, bu alanda deneyimli bir cerraha başvurması gerekir.

Bu konular, proktolojiye meraklı gastroenterologlar tarafından da iyi bilinen konulardır. Sonuç olarak ameliyatını kolerektal cerrahlar, proktoloji alanında deneyimli cerrahların yapması gerekir. Bunun bir alternatifi yoktur ama tanı ve tedavi için de tüm proktoloji uzmanlarının olduğu gibi bu alanda deneyimli hekimlere, tercihen proktoloji merkezlerine başvurmaları gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>